Лип 16 2012
 

В сусідньому блозі  зачіпилась тема громадянського шлюбу, а зокрема про те чи можна такий формат стосунків вважати повноцінним. Дописувачка Ірина сказала що в громадянському шлюбі швидко випаровуються романтика та кохання і експерти дослідили що 80% відстоків таких шлюбів розпадаються. Не те щоб я був фанатом громадянських шлюбів і хочу захищати їх, я нормально відношуся як до звичайних проштампованих шлюбів так і до громадянських.

Взагалі то я не планував спеціально цей пост, і це питання в мене взагалі не на порядку денному. Але ця теме мене стосується, бо я сам проживаю в громадянському шлюбі 3,5 років.  Якщо вірити на слова, то мою дівчину або громадянську дружину влаштовуює такий статус, хоча я не можу залізти в її думки і прочитати що вона думає насправді. На мою думку ті дівчата які є прихильниками швидкого проштамповування своїх стосунків просто бояться що не втримають біля себе чоловіка іншим способом. Скоріше всього це природній страх з яким вони не можуть впоратися, і заради цього вони зроблять все щоб позбавитися цього дискомфортного почуття.

Якщо подивитися на це з боку чоловіка, то він на перший погляд мав би зробити все для того щоб його кохана половинка не почувала себе дискомфотно і швиденько мав би запропонувати одружитися.  Але з іншого боку такий вчинок не зовсім природній якщо чоловік робить це тільки заради задовільнення бажання дівчини. Чи справедливо це по відношенню до чоловіка? Я не хочу піднімати інші причини через які люди не вступають в офіційні шлюби. Всі ми прекрасно знаємо що ми живемо в біндій країні і матеріальні проблеми стають великою перешкодою на шляху до оформлення стосунків.  Мене більше цікавить суто психологічний аспект цього питання. Чому психологічний? Та тому що не тільки малозабезпеченні пари не поспішають оформляти свої стосунки, знаю з достовірних джерел про те що в розвинутій європі також дуже поширені громадянські шлюби. Люди живуть разом по 20 років і можуть одружитися  в 40, в 50 і у дорослішому віці. Звідси можна зробити висновок про те що корінь цього питання не в матеріальному становищі а в психології.

Мені здається що психологія людей сильно змінилися за останні 100 років. Я маю на увазі що люди стали більшими егоїстами ніж були колись. Егоїст по своїй природі дуже хвилюється за свою свободу і може сприймати шлюб як посягання на власну свободу.  І якщо виходити з власних егоїстиних міркувань то шлюб це зло.

 

  32 Responses to “Трохи про себе і про мій громадянський шлюб”

 1. Хе-хе, от ти і признався, що просто боїшся втратити самостійність :)

 2. Напишу трохи більше, бо вчора увечері просто хотілося спати.
  Громадянський шлюб може бути двох типів, як я собі думаю.

  По-перше, люди можуть просто вирішити деякий час зачекати (як, наприклад, я) і не для перевірки почуттів чи чогось такого, а через банальні речі. Мені зараз нема де жити толком, на роботі завал, дисертацію пиши, коротше ще й весілля до всього я просто не витримаю.Ясно, що можна забашляти і у вус не дути, але для простих людей тягар організації такого “свята” лягає на самих його учасників і їх батьків.
  Це я навіть про культурну вечірку (недавно святкував 30-ліття і зараз навіть шашлики організувати на 10 осіб вже купа часу йде). Про різного роду “весільні традиції” взагалі ноу коментс.

  Другий варіант це якраз громадянський шлюб як такий. Він дійсно виглядає як відсутність зобов’язань і навіть мені не дуже комфортний у тому плані, що, як не крути, змушує задумуватися про можливість зміни партнера. Тут простіше якщо двоє людей забезпечені і цілком можуть обійтися одне без одного – тоді їх тримає разом якась спільна мета, спільні інтереси. Якщо ж один із партнерів перебуває у певного роду залежності від іншого (наприклад, живе у нього, а свого дому не має) – це вже привід для дискомфорту. От жінка думає, що вона постарішає трохи, а чоловік собі знайде молоденьку коханку. А в громадянському шлюбі ж то навіть не коханка буде – просто стару геть, а молоду – на її місце. І нічого не доведеш.

  • Немаю чого заперечити.

  • Але якщо з такого боку подивитися як ти написав, то громадянський шлюб це якась важка ноша яку ти змушений нести бо не вистачає грошей. Я так не вважаю і не хочу так вважати.

   • Не так. Я маю на увазі, що це може бути або свідомим вибором людей, які не хочуть одружуватися в принципі, або ж змушеною відстрочкою одруження через фінансові (чи інші) питання

    • Мені не подобаються слова “змушеною відстрочкою”, це не змушена відстрочка, це частина життя така сама як і всі інші.

 3. А що тролі ще й розмножуватися вміють?

  p.s. Слухай, граматєй, пиши під своїми ніками в мене в блозі, а то наткнувся на твої перли, що ти залишаєш від мого імені, там така грамотність на вищому рівні, особливо твої матюки. Чи хочеш і далі просто так ходити і наганяти трафік мені?

 4. “І що ж мені тепер робити? Я цього не переживу.” та тобі пізда. Зара зактритикує тебе вся блогосфера.

  • :) ну в тебе і гострий розум:) вершина інтелекту:)

   Кажеш багато імен? Ти боягуз ще той, оскільки боїшся себе показати, з ніким зустрітися не хочеш. Видумуєш історії про псевдо життя.

   Якщо берешся до критики всіх і вся, підписуйся реальними іменами, виходи на реальні зустрічі, доводь аргументовано свою правоту. Інакше твої слова пшик, нічого не варті.

   ЯК то жити, коли в реальному світі з тебе всі все життя знущалися і знущаються? Важко? Думаєш компенсувати це в інтернеті?:) Так ти себе лише ще більше опускаєш, скоро і тут тобі буде самотньо.

 5. Цікава розмова :)

  про громадянський – нічого поганого не бачу. Швидше один із способів боротьби з бюрократією.

 6. а ваша особиста причина яка – жити в громадянському шлюбі?

  заходьте до нас http://isblog.com.ua/2013-02_chudovyj-probil

  • справа в тому що причини якраз і небуло! але причини одружуватися теж не було! і у вас її немає! і ні в кого немає! люди просто одружуються бо це традиція. Я доречі одружився кілька місяців тому))) Доречі стосунки не змінилися в жодну сторону, я взагалі не відчуваю різниці між тим що у нас зараз і між тим що було)

  Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href= http://highlife.pp.ua/"" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>