Тра 15 2012
 

Ті хто займається створенням та просуванням сайтів, читали та знають на власному досвіді що українські сайти монетизуються погано. Ви на певне думаєте що це через малу поширеність української мови, ні це не так. Ви тільки погляньте на телебачення, майже уся реклама на українській мові, українська мова зараз досить позитивно сприймається навіть в російськомовних регіонах України, я би навіть сказав більше – українська мова в моді.

Низька привабливість для рекламодавців, обумовлюється рядом причин. Першою і найважливішою причиною на мою думку є відсутність спільноти українських вебмайстрів. Відсутність спільноти це відсутність нашого “лиця”. Ми не можемо обмінюватися досвідом повноцінно, ми не можемо робити відгуки про рекламодавців. Останній пункт я б назвав дуже важливим. В російському інтернеті давно існують авторитетні ресурси, на яких кожен рекламодавець хотів би отримати позитивний відгук. На таких ресурсах одразу викривають кидал, аферистів та інші сумнівні партнерські програми. Це змушує партнерську програму бути чесною і берегти свою репутацію.

Якщо би в нас був повноцінний форум або група в соц-мережі, ми б змогли заявити про себе і показати усім що ми є! Тоді може і почне з’являтися український ринок інтернет реклами, я маю на увазі партнерки які будуть зацікавлені в українських користувачах. Створення спільноти може запустити ланцюгову реакцію яка утворить середовище для тих хто хоче рекламувати свої товари та послуги і тих хто може показувати цю рекламу на своїх сайтах.

Сьогоднішня картина українського інтернету мене не втішає. Звичайно що сайтів стає все більше тільки але їхня якість залишає бажати кращого. Особливо це стосується блогів в яких крім копірайту або банальних перекладів немає що почитати.

Пропоную створити спільноту українських вебмайстрів. Було б непогано якщо це буде спеціалізований форум на якому учасники будуть обмінюватися досвідом та допомагати один одному у вирішенні проблем пов’язаних із створенням сайтів.

На цьому я закінчу свій пост, до зустрічі у коментарях.

 

  17 Responses to “Чому українські сайти погано мотенизуються?”

 1. “Особливо це стосується блогів в яких крім КОПІРАЙТУ або банальних перекладів немає що почитати.”
  Опечатка чи Вам більше копіпаст імпонує…?

  • Копірайт – це копіпаст замаскований і відформатований для пошукових систем. Авторський блог має відображати стиль і характер того хто його наповнює. А копірайт це чужі думки які ви видаєте за свої. Я вважаю, що коли автор блогу не пише від себе а переписує чуже, то його в інтернеті немає він просто не існує для інтернету, існує лише сайт з чужими копірайтами відформатованими для пошуковиків.

 2. Ідея хороша. АЛЕ Ви усвідомлюєти скільки і яких ресурсів потрібно для якісної її реалізації?
  Просто неодноразово зустрічав намагання створити таку спільноту, проте результати Ви знаєте й самі.

  • Я усвідомлюю і розумію що порібно створювати насправді серйозну спільноту. Спільнота має бути лицем усіх українських вебмайстів і неякісна реалізація просто недопустима. Потрібні люди які вже мають досвід в сайтобудуванні і мають бажання цим займатися.

   В принципі, це може бути звичайний форум на сучасному двигунці (наприклад IPB). Потрібно щоб в користувачів була можливість заробляти репутацію. Створити на форумі розподіл користувачів на рекламодавців та вебмайстрів та забезпечити їм можливість співпрацювати на пряму . Але щось мені мало віриться що на теперішній стадії українського інтернету таке можливо.(

   • Спільнота то якраз є.
    Просто питання в створенні ядра для цього і його розкрутки.
    Так, нехай то буде форум навіть, хоча мені більше імпонує щось на зразок хабру. Є така ЦМС Livestreat – теж може. А може і написали б щось
    Проблема, що український розробник більше занятий:
    1. Сидінням на харбі чи російських ресурсах і шрпеханням там російською.
    2. Сидінням на зарубіжних ресурсах і шпреханням відповідною мовою.
    3. Ведення свого блогу.

    Треба зацікавити розробника писати там. Чи спочатку сидіти і там, а потім писати.

 3. Я за. Обома руками за. Став би не тільки активним учасником, а міг би і по програмувати для ресурсу щось. Але чи не задумувалися ви наприклад взяти вже існуючий ресурс – зв”язатися з його власником і скоординувати дії. Дайте перерахуємо кандидатів в такі ресурси:
  http://www.rozrobka.com/ – ось перший.

  • Задумувався над тим щоб взяти вже існуючий проект і просто його розкрутити, тільки не знайшов підходящого кандидата.
   http://www.rozrobka.com непоганий проект але він має сильний акцент на програмування а інші сфери там підтримуються слабенько. Не хотів би щоб це була спільнота лише для програмістів а спільнота всіх українських вебмайстів.
   Якщо робити спільноту на базі форуму, то мені симпатизують більше такі цмски як IPB та VBulletin.

   • VBulletin – мені знайомий. Той другий ні.
    В принципі дуже потужна штука.
    Хороший варіант, але треба якось в групі обговорити всі варіанти.
    Я пропоную написати з нуля на якомусь фреймоворку.
    Або ще варіант використати LiveStreat як я писав нижче.

    Думаю треба спочатку зробити наступне:
    1. Визначитися з учасниками
    2. зібрати всіх в скайпі і написати проект ТЗ спільне – тобто обговрити ідею і ЗАФІКСУВАТИ результати обговорення в ТЗ.
    3. Через дня 3 ще раз зібратися, щоб написати остаточне ТЗ і почати роботу вже виходячи з цього.
    4. Підібрати інструмент базуючись на ТЗ.
    5. Поділити обов”язки і почати роботу.
    А далі вже будуть свої строки і задачі.
    кажу як керівник відділу з власного досвіду – задачу спочатку потрібно озвучити, а тільки потім програмити, бо вийде дофіга переробок.

    • Дуже добре що ви проявили ініціативу, погоджуюся з вашим планом. До учасників я поки що можу віднести лише нас двох, можливо ще хтось зайде сюди на блог і приєднається до нас. Якщо ніхто не приєднається то на днях звяжемося по скайпу або по емейлу і обговоримо тз.

     • Добре. У мене є в принципі ще потенційні дописувачі і учасники, але їх рівень кваліфікації лишає бажати кращого, тому в розробці вони може і не знадобляться, але от в роботі самого ресурсу можуть взяти участь. І я також в блозі своєму напишу пост на цю тему з відповідним закликом :) ))

 4. Або як варіант можна зробити командний проект з доменом щось типу it-ua.***
  Думаю якби зібратися командою з 2-3 програмерів, зробити сайт (спочатку зробити форум для обговорення тимчасовий, потім сайт спільно) заодно і практика була б спіільної роботи більш різнмоатіна.

  Відразу скажу – так кожен з нас програмерів може і сам зробити такий сайт, але ж суть створити саме спільноту.
  Я думаю навіть 2-3 програмера, які в житті один одного і не бачили могли б багато чого один одному розповісти і збагатити проект спільною роботою.

 5. http://olexandr.in.ua/ideya-ukrajinomovnoji-spilnoty-veb-rozrobnykiv-pryjednujtes/ – ось тут мій пост, можливо трішки інше бачення цього питання. Хто хоче приєднуйтесь до нас)

 6. Я також за створення такої спільноти. Самому цікаво познайомитись з українськими веб-майстрами й обмінюватись накопиченим досвідом.

  • На даний момент невідомо чи ця спільнота взагалі з’явиться на світ. Робити звичайний гамносайт і називати його спільнотою на мою думку немає сенсу. Таких спроб вже було зроблено вдосталь.

   Поки не набереться достатньо ентузіастів цієї ідеї, до тих пір нічого не створиться. Потрібні люди які будуть підтримувати спільноту в перші місяці інсування і активно працювати над її розвитком. І при цьому вони повинні не хотіти за це жодної винагороди, так як ніхто не збирається із своєї кишені самостійно фінансувати цю затію. Якщо люди не зрозуміють що це справді важливо, і це потрібно всім вебмайстрам без вийнятку а не комусь конкретному, то нічого не відбудеться.

 7. Хороша ідея, адже й справді монетизувати СДЛ, особливо україномовний, – в рунеті майже нереально.
  А щодо того, що доводиться тусуватись на інших форумах, а в кого ще поради питати? Все одно доводиться шукати відповіді, бо питань багато.

 8. В українців є очевидні проблеми з самоорганізацією взагалі, веб це лише підтверджує:)

  Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href= http://highlife.pp.ua/"" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>